16.3.2019 Jarní výlet

15. 4. 2019 - Akce
16.3.2019 Jarní výlet

Začátkem března začaly probleskovat zprávy o rozkvetlých bledulích v Rakoveckém údolí. Nemohli jsme si nechat tento již tradiční výlet ujít. V sobotu 16.3. se sešlo 8 sokolíků a dva psi u hotelu v Račicích a vyrazili jsme poměrně neznámou cestou. Nejprve jsme vystoupali ulicí Bašta na bývalou brněnskou cestu, dnes již polorozpadenou úzkou asfaltu, a šli až na rozsetí u křížku. Odtud jsme pokračovali lehce z kopečka cestou, která se mezi stromy dala jen tušit. Cesta nás dovedla na další rozcestí u rozbořeného posedu. Pokračovali jsme dál po pěšině, která se obtáčela a svažovala kolem kopce dolů do údolí. Čekalo nás několik nádherných výhledů do údolí, zátiší skal i pohled na meandrující potok Rakovec. V údolí jsme navázali na červenou turistickou stezku a obdivovali bílé koberce rozkvetlých kvítků i mladé lístky medvědího česneku. Brodem se valilo velké množství vody a jen znalec místa našel pod obrovskými spadenými kmeny stromů zbytky lávky. Pro nás to nebyla překážka, neboť jsme pokračovali dál po levém břehu potoka směrem na Bukovinku. Drobně mrholilo, v údolí byla jen hrstka turistů. Občas jsme odbočili z cesty a podívali se do kaňonu na záplavy rozkvetlých bledulí. V Bukovince jsme si pochutnali na výborném jídle v restauraci Rakovec a v 15.00 hod. jsme se autobusem IDS JMK vrátili na místo srazu k hotelu v Račicích.

Je skvělé, že sokolíky neodradí nevlídné počasí a užijí si výlet.

-IL-